Як знайти роботу самоcтійно?

Як знайти роботу самоcтійно?

Отже, Ви вирішили шукати місце роботи самостійно. Дане рішення має ряд як плюсів, так і мінусів. Плюси: в даному випадку програма обійдеться Вам дешевше (приблизно доларів на 300). Цей Варіант хороший ще й тим, що теоретично Ви можете знайти більш високооплачувану роботу, ну і звичайно роботу до душі. Але, насправді, це не так вже й легко, так що запасіться терпінням. Ще варіант хороший для тих, хто хоче працювати в якомусь конкретному місті  чи штаті. Ну а тепер ми спробуємо трохи допомогти Вам у цій нелегкій справі.

Коли шукати?

Чим раніше — тим краще. Починайте шукати восени або ще раніше, якщо твердо вирішили брати участь у програмі на наступний сезон. Пам’ятайте також, що термін прийому вакансій self-arranged закінчується на початку лютого.   Крім того, якщо Ви почнете шукати місце роботи завчасно, Ви ще встигнете передумати і звернутися за вакансією в агентство при сумному результаті власного пошуку. Залишайте собі шляхи до відступу, в житті буває всяке.

Як шукати?

Тут існує кілька варіантів.  

Варіант 1: Популярний.

Це не що інше, як пошук через Інтернет. Шукати можна на джобових сайтах. Тобто, цей процес сильно не відрізняється від пошуку роботи в Україні: вибираєте вподобаного Вам роботодавця та шлете йому резюме. Будьте готові до того, що резюме доведеться слати багато і довго. Крім того, Ваша вакансія — це за великим рахунком кіт у мішку, тому як роботодавця ні Ви, ні агентство особисто не бачили і не перевіряли. Однак, хто не ризикує, той не п’є шампанського. Іноді цей кіт виявляється золотим …  

Варіант 2: Перевірений.

Це означає, що хтось із Ваших друзів, знайомих, родичів вже їздив на цю вакансію і може порадити Вам роботодавця. Цей варіант непоганий, бо знайомий/друг/родич розповість Вам всі таємниці вакансії. Тільки не полінуйтеся гарненько розпитати і дізнатися про всі дрібниці.   Чи варто ризикувати — вирішувати знову ж Вам.

Що потрібно для пошуку?

По-перше, потрібно грамотно складене резюме. Інформація в ньому повинна бути зрозумілою і без надмірностей: розкажіть про Вашу освіту, наявних навиках, досвіді роботі, якщо він є, отриманих грамотах, дипломах, сертифікатах і т.д. Обов’язково прикріпіть до резюме фото. Так само трохи розкажіть про свої особисті якості та захоплення. Бажано, щоб вони хоча б трішки відносились до роботи, тобто характеризували Вас, як особистість активну і багатосторонню. Але не дуже захоплюйтесь. Не потрібно розписувати роботодавцю на 3 аркушах, як сильно ви любите хом’ячків, наприклад.

Що робити у разі невдачі?

Якщо Ви тиждень не вилазили з Інтернету, розіслали 100 (200, 300…) листів, а в підсумку Вам прийшло 4 листи, з них 3 відмови і одна автовідповідь, що потрібний менеджер у відпустці, не турбуйтеся. Проаналізуйте процес пошуку.

Справа може бути в:  

1) Масовій розсилці. Спробуйте закинути в пошуковик назву роботодавця, якого Ви знайшли на сайті з пошуку роботи і вийти безпосередньо на сайт роботодавця. Іноді буває, що на сайті є навіть імена та імейли менеджерів за різними напрямками. Вибираєте того, який відповідає за набір персоналу, і пишіть особисто адресований імейл. Або напишіть директору. Якщо організація невелика, можливо, він поспілкується з Вами або, принаймні, переадресує Ваш лист на потрібну людину. Інколи, варто спробувати просто зателефонувати, це буває дієвіше, ніж імейли.  

2) Стандартному резюме. Буває, що роботодавцю приходять десятки резюме за день. Намагайтеся, щоб Ваше чимось виділялося. Ідеальний варіант, якщо Ви вкажете навики, які потрібні саме в цій конкретній роботі. Можете прикласти супровідний лист, де розкажіть, чому хотіли б працювати саме на цього роботодавця і чому вважаєте, що саме Ви підходите на обрану вакансію.   Наша Вам порада — напряму шліть резюме та супровідний лист. Також ніхто не відміняв пошуки по форумах і групам, які присвячені нашій програмі. Це корисно не тільки для тих, хто шукає роботу, а всім бажаючим поїхати на літо в Штати, можна дізнатися багато цікавої інформації.  

Для новобранців програми Work and Travel, а також для бувалих товаришів, дуже хорошим і зручним варіантом роботи може бути робота в розважальних / національних / водних парках. Є можливість отримати додаткові години. А це і додаткові грошики! Також плюс в тому, що в таких парках і комплексах працює дуже багато студентів з інших країн і континентів, тому супер цікаве літо вам гарантовано!   Все залежить від тих зусиль, які Ви готові докласти для отримання мега-літа в Америці. Дерзайте і все у Вас вийде. Ми ж зі свого боку раді Вам завжди допомогти як словом, так і ділом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *