Work & Travel USA

Варто чи не варто брати участь у програмі?

 Варто чи не варто, як «Бути чи не бути» — є тільки один спосіб перевірити! Є моменти в житті, які більше ніколи не повторюватися, мрії, здійсненні лише у певному віці. Так от, поки ти ще студент (а так буде не завжди) і тобі до 25 років — це саме воно! Поїздка в США відкриє світ з іншого боку однозначно. Для когось вона виявиться складною — інша мова, інші люди, принципи, правила, немає поруч мами з татом. Але для більшості — це буде незабутня пригода, де кожен проявить своє справжнє обличчя. А працьовиті та відповідальні учасники зможуть ще й заробити. В Америці все інакше, це факт. Однак, точно можна сказати, що життя поверне абсолютно в інше русло. У цій поїздці змінюється світогляд, і ти починаєш глобальніше дивитися на речі. Більшість студентів, повернувшись зі Штатів, приймають рішення обов’язково продовжити навчання в одному з американських коледжів, стати інтерном однієї з найбільших корпорацій США або прийняти участь в волонтерській програмі. Як би там не було, думають вони тепер ширше, стали практичніше і дальновидніше. Тому, відповідаючи на запитання «чи варто», впевнено говоримо — це буде незабутня подорож і точно не марна!

Історія однієї з учасниць Work & Travel USA 2012

Я в 2012 їздила по всім відомій програмі ВАТ. Залишилася задоволена і все таке, і ось недавно подруга моєї мами прийшла до мене за порадою — чи варто відпускати її донечку в Штати, аж надто доня проситься. А мама переживає, звичайно))

  Давайте розбирати всі плюси і мінуси поїздки.

Почну з того, що мій досвід був далеко не блискучим, але в цьому винна я сама. У повному переконанні, що я найрозумніша, хитренька і далі за списком, я вирішила шукати собі роботу в Штатах самостійно. Знайшла. Навіть перевела за неї грошики роботодавцю (гикни там разочок, Джон), пройшла успішно співбесіду і вилетіла в Америку. Дісталася до малесенького провінційного містечка, в якому знаходився магазинчик мого роботодавця, прийшла за адресою в оффері, очікуючи, що мене зустрінуть якщо не хлібом — сіллю, то хоча б розпростертими обіймами. Але не тут-то було. Після короткої розмови зі мною, Джон (ще раз гикни там) повідомив мені, що моя англійська не така вже і хороша, і що взагалі він вже набрав собі працівників повний штат. Я ж звичайно була «несказанно рада» це почути, але мені нічого не залишалося робити, як шукати роботу. У цьому місті її не було. Я поїхала в довколишні містечка. Слава Богу, я там зустріла українців і болгар, які мене пустили до себе жити і навіть допомогли з новою роботою. Після цього все налагодилося і я провела незабутнє літо!

Отже, підведемо підсумки:

Програма ця крута і слід їхати, якщо ви:

– Самостійна людина. Прошу не плутати з самостійністю, коли вас мама в 18 років відпускає переходити дорогу не за ручку. Я про нормальну дорослу самостійність! Якщо ви впевнені в собі, у своїх силах, у своїй адекватності, то їхати можна і потрібно!

  –  не ледачі. Хочете поїхати по вату в Штати — забудьте слово лінь і її прояви! Хай живе праця, яка зробила з мавпи людину, вона зробить людину і з вас)) до того ж за досить хорошу погодинну оплату!

  — Знаєте англійську на розмовному рівні. Всякі Ін.яз і філфак можуть пропустити даний пункт, а товариші-технарі будьте уважні! Американці зовсім не розуміють і не хочуть розуміти українську, російську і навіть східно-бурятское наріччя (шейм він зем) і тому ретельно підучити англійську, щоб не зганьбитися самим і не бути звільненим.

З приводу мінусів:

Якщо уважно читали мою історію, то вони в наявності! Беріть перевірений джоб оффер. Купіть у агентства, потратьтесь. Але отримаєте дійсно нормальну роботу.

Більше мінусів не нашкрябала. Робіть висновки, амігос, приймайте рішення і гайда культурно обмінюватись)))

Відгук учасниці Work & Travel USA

На питання варто чи не варто їхати за програмою, кожен повинен відповісти собі особисто.

Програма дуже популярна, і щороку тисячі студентів беруть в ній участь, не тільки з України, а й з інших країн.

Якщо вас турбує питання ставлення американців до українських студентів (як до дешевої робочої сили або людей нижчого рівня і т.д.) — забудьте про це! Американці — народ добродушний і однаково добре ставляться до людей усіх національностей. По зарплаті — також, забудьте: за правилами програми Ви отримуєте таку ж зарплату, як і американці.

Якщо Вас турбує питання заробітку, чи вдасться привезти з собою гроші, відбити програму т.п., то тут все дуже індивідуально і залежить від вас.

Є мовний бар’єр і як з ним боротися? Не бійтеся, навіть якщо ти відмінник тут у ВУЗі, тебе чекають труднощі адаптації після приїзду. Найголовніше — просто не бійся говорити! Можливо, тебе будуть поправляти або перепитувати, що саме ти мав на увазі, але на це і є програма обміну, щоб ти покращив свою англійську мову.

Загалом, якщо ти все ще думаєш, чи варто їхати, то відповідь однозначна — ВАРТО! Адже це просто величезний неоціненний досвід в будь-якому випадку + ти зможеш пожити сам, попрацювати, помандрувати, побачити світ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *