Програма «AU PAIR»

Що таке програма «AU PAIR»?
«AU PAIR» – одна з найпопулярніших програм культурного обміну у світі. Щорічно тисячі молодих людей подорожують та отримують цінний досвід і знання саме з цією програмою. Отже, чому саме програма Au pair так популярна серед учасників з усіх куточків світу? Якщо ти відповіси «Так» на більшість із зазначених нижче питань, ти також створений для того, щоб стати членом родини Au pair!

Ти студент або недавній випускник, але при цьому ще не визначився зі своїм покликанням у житті?

Ти прагнеш пригод , подорожей і нових знайомств?

Тобі хотілося б познайомитися з культурою та традиціями твоєї улюбленої країни зсередини?

Ти хотів би досконало володіти іноземною мовою і одночасно поліпшити резюме, щоб згодом знайти роботу своєї мрії?

Тоді вперед! Подавай заявку на участь у програмі Au pair тут (посилання на анкету учасника) і ми допоможемо тобі здійснити твої мрії!

Що таке au pair?
Програма культурного обміну Au pair (з французької «on par» – «один з нас») була заснована у 1986 році як освітня та культурна програма з основною увагою до роботи по догляду за дітьми. Особливістю цієї програми є те, що ви отримуєте можливість не тільки максимально дешево жити і навчатися в іншій країні протягом 6-12 місяців, але й знайти тут справжню сім’ю, виконуючи роль старшої сестри або брата, доглядаючи за дітьми та виконуючи легку роботу по дому. Одночасно ви проходите академічний курс навчання в коледжі чи університеті, а по закінченню програми повертаєтесь у рідну країну або продовжуєте навчання в іноземному ВНЗ .

Особливо актуальна програма для студентів філологічних спеціальностей, адже досконало оволодіти іноземними мовами, не маючи досвіду спілкування з їх носіями, практично неможливо, а дозволити собі повноцінне навчання за кордоном може не кожен. З програмою Au pair ви отримуєте масу можливостей для вдосконалення своїх навичок з невеликими фінансовими витратами (наприклад, вартість річної програми Au pair в Європі всього 350 євро, а в Китаї – 350 дол. США).

Про приймаючу родину
Кожна сім’я перед прийомом учасника Au рair проходить сувору перевірку міграційною службою своєї країни. Усі сім’ї, що допускаються до участі у програмі, мають хороший достаток та виховують у більшості випадків від 1 до 3 дітей.

В обов’язки приймаючої родини входить:

• сім’я виділяє Аu pair окрему кімнату у своєму будинку;

• Аu pair знаходиться на повному забезпеченні сім’ї (їй надається триразове харчування, у тому числі у вихідні дні);

• сім’я видає Аu pair гроші на «кишенькові» витрати (сума «кишенькових» грошей може бути різною, залежно від країни перебування);

• Au pair подорожує разом з родиною та за її рахунок;

• сім’я надає Au pair від 2-х до 4-х тижнів оплачуваної відпустки (залежно від країни);

• у більшості країн сім’я оплачує для Аu pair медичне страхування, а також мовні курси (частково або повністю);

• сім’я ставиться до Аu pair як до члена родини, а не як до найманого працівника.

Умови програми
Критерії програми:

 1. Вік учасників становить від 18 до 26 років (у деяких країнах – до 30 років).
 2. Не брати участі у даній програмі раніше у тій країні, до якої подорожуєш.
 3. Володіння іноземними мовами. Необхідно знати мову тієї країни, до якої планується подорож на хорошому рівні. Це важливо для спілкування з приймаючою родиною.
 4. Досвід роботи з дітьми. Необхідно мати підтверджений досвід роботи, наприклад, у школі, дитячому садку, дитячому таборі, нянею тощо.
 5. Необхідно мати водійське посвідчення і вміти добре керувати транспортним засобом, тому що часто у родинах потрібно відвозити/привозити дітей з дитсадка, школи.
 6. Спроможність виконувати неважку хатню роботу (прибирання, приготування нескладних страв, підтримання порядку в кімнатах дітей).
 7. У деяких країнах існує вимога, щоб учасник не перебував у шлюбі і не мав дітей.
 8. Хлопців до програми беруть не дуже часто, але якщо людина дійсно має хороший досвід роботи з дітьми, педагогічний досвід, вміє знаходити з ними спільну мову, у такому випадку родину знайти можна.

Перелік документів:

 1. Резюме. Дуже важливо вірно оформити резюме. Воно повинно містити досвід роботи з дітьми, фотокартки, на яких кандидат знаходиться у товаристві дітей, щоб дивлячись на ці фото можна було зрозуміти, що він чудово здатен впоратися зі своїми обов’язками у приймаючій родині.
 2. Відео-презентація. Це друге за значенням свідчення досвіду роботи з дітьми і вміння знайти з ними спільну мову, зацікавити їх. Презентація не повинна бути занадто довгою, але при цьому має бути змістовною. Якщо кандидат має хист до музики та грає на музичних інструментах, доречно додати відео гри на музичному інструменті до презентації на декілька секунд. Те саме стосується й усіх інших талантів, які на погляд учасника сприятимуть прийняттю рішення щодо його кандидатури.
 3. Рекомендації, які б підтверджували досвід роботи з дітьми. Родини деяких країн вимагають декілька рекомендацій відповідною мовою.
 4. Характеристика. Це необхідно для того, щоб родина мала змогу побачити об’єктивну оцінку людини з боку його минулих роботодавців, вчителів тощо.
 5. Лист до родини. Лист до приймаючої родини складається у вільній формі. У ньому учасник програми розповідає про себе, свою родину, хобі та чому він зацікавлений в участі в Au-Pair.
 6. Фото-колаж (кольорові фотокартки учасника програми з його сім’єю, друзями, дітьми, за якими наглядав кандидат тощо).
 7. Медичний звіт. У різних країнах вимоги до нього різні. Зазвичай, він складається з двох частин: загальна медична інформація і картка, заповнена сімейним лікарем.
 8. Копія документу про отриману освіту (середню чи вищу) з перекладом на відповідну мову.
 9. Копія водійського посвідчення (зазвичай потрібно).
 10. Копія закордонного паспорту.
 11. Довідка про відсутність судимості (потрібна в деяких країнах).

До обов’язків учасника програми Au pair входить:
Доглядати за дітьми і виконувати легку хатню роботу: допомогти накрити на стіл чи розігріти обід, підтримувати порядок у дитячій кімнаті, приводити в порядок дитячі речі, прасувати дитячі речі, за необхідності пропилососити або прибрати в кімнаті, сходити або з’їздити на автомобілі в супермаркет за продуктами, допомогти дітям з уроками. В основному це ті ж самі обов’язки, що виконують старші діти по відношенню до молодших у своїй сім’ї.

Розпорядок дня обговорюється заздалегідь з приймаючою сім’єю. Кількість робочих годин на тиждень строго регламентована законодавством приймаючої країни і обговорюється до приїзду.

Відгуки наших учасників
Відгуки щодо програми Au-Pair у Німеччині
Всім Guten Tag!

Мене звати Альбіна. Хочу поділитися своїм досвідом Au-Pair in Germany! Учасницею програми я стала в 2012 році і саме з того моменту моє життя змінилося. Моя друга сім’я живе в Аахені – це майже на кордоні з Бельгією. За той час, поки я була Au-Pair, моя німецька родина переживала не найлегші моменти і мені теж було нелегко. Мої батьки і 2 близнючки Anna і Petra спочатку були дуже привітні, доброзичливі і гостинні, але незабаром я помітила, що у батьків не все гаразд і, як результат, вони незабаром розлучилися. Мені довелося стати опорою для мами і ясним сонечком для моїх «сестричок». Але, мабуть, саме тому ми стали дуже близькі, що навіть іноді моя рідна мамуля ревнує.

За час мого перебування я, можна сказати, в досконалості оволоділа німецькою мовою і не проґавила можливості отримати другу вищу, але вже німецьку освіту. Зараз я студентка 1 курсу факультету психології Рейнсько — Вестфальського технічного університету Аахена. Спочатку мене поселили в гуртожиток при університеті, але це було недовго, вже через місяць моя друга мама слізно просила повернутися і жити з ними та далі допомагати їй по господарству.

Зараз я дуже вдячна долі за те, що у мене так все склалося!

P.S.: Тьху — тьфу- тьфу)))

Відгуки щодо програми Au-Pair у Мексиці.
Доброго дня, мене звати Марина, мені 23 роки. Я з міста Києва, Україна. Після того, як я була учасницею програми Work and Travel USA, мені дуже захотілося побувати ще де-небудь. Я дізналася про можливість роботи нянею. Я була у захваті від такої програми, тому що я люблю працювати з дітьми (двічі була вожатою у таборі ). І поїхала я до Мексики за програмою Au- Pair. Чому Мексика, запитаєте ви? Чому не Німеччина чи Канада? Бо мені завжди хотілось побувати у такій яскравій і теплій країні. Тут відчувається якийсь особливий південний колорит і вас не покидає відчуття, ніби ви на відпочинку. Я жила у чудовому місті Мехіко. У мене була дуже гарна і добра сім’я і чарівне маля 7 рочків. Стосунки з родиною були хороші, вони мене прийняли як рідну. Мої головні обов’язки були стежити за малюком, годувати його, відводити і забирати зі школи, гуляти з ним. Але, навіть незважаючи на мої обов’язки, в мене ще залишався час відвідувати курси іспанської, так що за 8 місяців занять я вийшла на досить непоганий рівень. Це не так вже легко як може здатися, але мені дуже сподобалося працювати Au Pair. І ще хотілось би сказати декілька слів про Мексику! Це чудова країна з дуже добрими і позитивними людьми! Я в захваті від мексиканської культури та кухні. Я дуже рада, що не проґавила таку прекрасну можливість пожити в Мексиці і навчитися там багатьом речам. Усім майбутнім учасникам програми хочеться сказати: не бійтеся пробувати, розширюйте кордони і свої горизонти! Якщо ви любите дітей і подорожі – ця програма вам ідеально підходить!

Привіт всім!

Мене звати Олеся, мені 20 років. У 2012 році мені пощастило стати учасницею програми Au Pair in Mexico. З моєю поїздкою мені допомогла агенція «Anyway Plus». Я звернулася саме туди, тому що одна з моїх знайомих вже побувала Au Pair у Франції завдяки Енівей. Після того, як я повернулася додому, всі запитували у мене, як це поїхати до Мексики і бути нянею. Я можу відповісти, що це було просто чудово! Я провела прекрасний час. Жила я в Мехіко, столиці Мексики. В сім’ї було 2 дитини: хлопчик Лео (11 років) і дівчинка Міа (6 років). Вони мені стали як рідні, та й до сім’ї я дуже прив’язалася. Вони дуже добрі люди, показали мені Мехіко, возили мене з собою на екскурсії та всі сімейні свята. По приїзду до Мексики перший тиждень в мене був «культурний шок», адже там абсолютно інша культура і традиції. Але мені сподобалося бути частинкою цієї культури, хоч і ненадовго. Хотілося б сказати, що такі програми – це не просто поїздки за кордон, а дійсно корисний життєвий досвід, який навряд чи ще десь можна здобути! Але, звичайно ж, Au- Pair – це не тільки робота, але і подорожі, нові знайомі і мовна практика. І якби ви тільки знали, як я сумую за Мексикою…

Відгуки щодо програми Au-Pair у Канаді
Скажу відверто, я абсолютно випадково дізналася про програму Au Pair від своєї подруги. Коли я познайомилася ближче з умовами цієї програми, я була в захваті й одразу ж для себе вирішила, що буду брати участь. Можу сказати, що не пошкодувала про своє рішення! Зараз я живу в Торонто, Канада . У мене чудова сім’я: дівчинка 4 роки, золотий ретривер, якому не більше року і тато з мамою. Назва програми перекладається як «на рівних» і можу сказати з 100% впевненістю, що це щира правда. Я тут дійсно як член сім’ї. Так вийшло, що вже тут я відсвяткувала свій черговий день народження. Коли їхала з України, то переживала, що в цей день буду сумувати за домом і сім’єю. Але моя нова родина, дізнавшись, що в мене така подія, перетворила мій День народження у справжнє свято! Також я тут познайомилася з дуже великою кількістю цікавих людей з різних куточків світу. Хочу висловити щиру подяку компанії « Anyway Plus » за допомогу, підтримку і сказати всім, хто ще сумнівається: не бійтеся, дерзайте!

Ірина , Дніпропетровськ

Привіт! Хочу написати про свій досвід учасника Au Pair в Канаді. Вже три місяці як я живу у Ванкувері у дуууже хорошій сім’ї. Чудові батьки і два чотирьох і шестирічних чуда. З дітками взагалі проблем немає, вони, звичайно, балуються , але на те вони і діти. Вони дуже милі і товариські. Зізнаюся, що спочатку було важкувато через мову, але ця проблема вирішилася як тільки я пішла на мовні курси. Там же я познайомилася з багатьма іншими учасниками цієї програми та інших програм обміну. Тепер у мене є друзі з усіх куточків світу! Ми часто ходимо в клуби, на концерти і взагалі активно проводимо свій вільний час. Моя прийомна сім’я дуже дружна і весела. До них часто приходять гості, тому в будинку завжди весело і шумно. Нещодавно я їх вчила готувати наш борщ )) До речі, всім дуже сподобалося! Хочу сказати, що ця програма дала мені можливість стати більш самостійною, поліпшити знання мови, завести нові знайомства і думаю, що цей досвід буде для мене безцінним. Спасибі дівчаткам з ANYWAY, ви найкращі!

Ольга , Харків

Відгуки щодо програми Au-Pair у США
Привіт! Я Наташа і хочу поділитися своїм досвідом участі у цій програмі.

Почалося все з того, що я вирішила поїхати кудись за кордон повчити англійську і попрацювати. Під час вивчення різних програм, мене дуже зацікавила Au Pair. Я ще зі школи допомагала сусіднім сім’ям та сиділа з їх дітками. Тому мене привабила можливість працювати з дітьми і побачити іншу країну. Мій вибір пав на США, бо побачити Америку – моя мрія! Звичайно, мене турбувало те, що я поїду в іншу країну і до людей іншої культури. Але всі мої побоювання виявилися невиправданими. Спочатку, і будьте до цього готові, вам багато чого буде незвично в побутовому плані і в спілкуванні. Їх побут і культура дуже відрізняються від українських. Але я швидко до них звикла, тому що у мене чудова сім’я, чудові діти (дівчинка 6 років і хлопчик 3 років). Ми дуже подружилися і навіть поріднилися! Тепер у такій прекрасній країні як США у мене є рідні люди. Ця програма допомогла мені не тільки вивчити англійську, але й дізнатися багато цікавого, познайомиться з новими людьми і виховати в собі ті якості, які необхідні для майбутнього. Спасибі компанії ANYWAY, яка допомогла мені відкрити для себе Америку!

Привіт, я Альбіна!

Якщо серйозно, AU PAIR – це дуже класна програма! Завдяки їй я цілий рік жила в Арізоні. У мене була дуже хороша сім’я. Спочатку я займалася Метью (йому 5 років), він просто найкраща дитина, яку мені доводилося бачити. Він став мені молодшим братом. І через 5 місяців у нас з’явилася прекрасна дівчинка Ізабелла, але нею більше все-таки займалася Джолін (мама), а я їй допомагала. Звичайно, на початку були непорозуміння, тому що я не знала англійської так добре як зараз. Але загалом, це був шалено класний рік, тому що таких веселих та енергійних людей як американці я ще не зустрічала! На наступний рік я обов’язково до них поїду ще.

Ну і країна … Просто інший вимір! Всім раджу!

ЧТО МНЕ ПОДХОДИТ?
Хотите выехать за рубеж на стажировку или для получения образования? Найдите программы, которые подходят именно Вам.
Мой возраст:

Мой статус:

Моя цель:

Ми будемо раді зворотньому зв’язку, якщо ви хочете сказати нам як покращити нашу роботу, або простоподілитися враженнями, або є питання — ПИШІТЬ!
ІНШІ ПРОГРАМИ У :
Lethbridge-research-center
WORK IN CANADA
Ви маєте можливість не лише брати участь у наших програмах, але й допомагати іншим — Як стати представником?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *