Вища освіта в Канаді

Канада

Що це?

Програма здобуття вищої освіти в Канаді (від бакалаврату до докторантури) у різних сферах і за різноманітними спеціальностями. В Канаді їснують як державні, так і приватні вищі навчальні заклади. Існує три типи навчальних закладів, де можна отримати освіту після закінчення школи: Університети, Коледжі/Політехнічні інститути та Університетські коледжі.

Які вимоги?

Умови вступу студентів можут суттєво відрізнятися в окремих навчальних закладах. Майже усі університети в Канаді приймають українських студентів з 17 років після закінчення середної школи. Поступати можна за наявності шкільного атестату або диплому університету і сертифікату з даними тесту TOEFL/IELTS/CAL.

Це надовго?

Вища освіта в Канаді має три рівні:

  • початкова вища (undergraduate) з присвоєнням ступеня бакалавра (Bachelor Degree). Тривалість навчання: 4 роки.
  • аспірантура (graduate) ) з присвоєнням ступеня магістра (Master’s degree). Тривалість навчання: 1-2 роки.
  • Докторантура (postgraduate) з присвоєнням ступеня доктора (PhD). Тривалість навчання: 3-4 роки.

Скільки це коштує?

• Бакалаврат: $1050 — $1500  в місяць.

• Магістратура, докторантура: $2000 — $5550 в місяць.

Що включено?

  • пошук ВНЗ відповідно до обраної спеціальності;
  • орієнтаційна зустріч;
  • повне оформлення та подача документів абітурієнта;
  • оформлення візи.

Що не включено?

  • медичне страхування;
  • навчальні посібники;
  • проживання.

Для проживання в Канді іноземним студентам пропонується декілька варіантів: проживання в канадських сім’ях ($400-$800 в місяць), на території кампусу – університетського містечка ($250-$600)  або орендувати житло за територією кампусу ($270-$700).

Куди я їду?

Канада – популярна країна, у якій багато іноземних студентів мають можливість отримати якісну вищу освіту. Система вищої освіти в Канаді займає друге місце у світі після США.

Кордон між Канадою і США простягається на 8891 кілометр, включаючи 2475 кілометрів кордону з Аляскою. Жодна інша пара держав не має настільки довгого спільного кордону. Канадським девізом є вислів «A Mari Usque ad Mare», що означає «Від моря до моря». А ще це справді надзвичайно красива і перспективна країна, де кожен зможе знайти, чим зайнятися після навчання.

Навіщо мені це?

Дипломи канадських університетів та коледжів визнаються у всьому світі, при цьому вартість навчання в країні нижча, ніж в США та інших найбільших європейських країнах. Канада пропонує великий вибір університетів та університетських коледжів, розташованих як в міській місцевості, так і в провінціях. Великий плюс навчання в Канаді – наявність двох національних мов: англійської та французької.

Що говорять?

Людмила (учасниця 2010): «Навчаюся в Канаді уже три роки. За цей час Торонто стало для мене другою домівкою, а канадійці – справжніми друзями! Найголовніша особливість навчання в Канаді у тому, що ви можете об’єднувати навчання з легальним працевлаштуванням у вільний від навчання час, а в подальшому – брати участь у програмах оплачуваного стажування у провідних канадських компаніях».

Анатолій (учасник 2011): «Завдяки тому, що більшість університетів підтримують гарні стосунки з найбільшими і найвпливовішими роботодавцями, дуже багато студентів отримують можливість стажуватися або працювати неповний робочий день в період навчання. Нещодавні зміни в законодавстві відкрили можливість і для іноземних студентів працювати без отримання дозволу на роботу за наявності студентської візи. Тобто на момент закінчення навчання у найактивніших студентів вже наявні зв’язки з потенційними работодавцями. Крім того, студент вже має досвід роботи після закінчення університету, що є гарним показник для подальшого працевлаштування».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *